Profesjonalne strony internetowe

STRONY WWW DLA KAŻDEGO

W dobie internetu coraz więcej spraw załatwia się w sieci, nie powinien zatem nikogo zaskoczyć fakt, że firmy kładą coraz większy nacisk na profesjonalną stronę internetową. Prawidłowo zaprojektowany portal internetowy potrafi w jednym miejscu skupić najważniejsze informacje dotyczące danej firmy, takie jak profil działalności, dane kontaktowe czy oferowane produkty. Jednak na profesjonalnie zaprojektowaną stronę internetową składa się wiele czynników. Jeśli czujesz się na siłach, możesz samodzielnie zająć się opracowaniem oraz późniejszym nadzorowaniem i aktualizowaniem własnej strony internetowej. Musisz jednak stosować się do poniższych punktów, które stanowią podstawy do stworzenia profesjonalnej strony www.

Przejrzystość

Jest to jeden z głównych czynników, który decyduje o tym, czy użytkownik pozostanie na naszej stronie. Jeżeli już na początku zasypiemy go zbędnymi informacjami istnieje duże ryzyko, że osoba szukająca konkretnych informacji po prostu opuści naszą stronę. Wówczas nie pomoże nawet skuteczne pozycjonowanie. Na stronie głównej powinny być zawarte wyłącznie hasła i krótkie treści. Użytkownik sam wyszuka tego czego szuka.

Szata graficzna

Wbrew pozorom równie ważne jak treści, są grafiki umieszczane na stronie www. Jeżeli jest ich za dużo automatycznie wracamy do punktu pierwszego zatracając całą przejrzystość portalu. Jeżeli dedykowanymi odbiorcami strony są osoby dorosłe nie ma potrzeby umieszczania przesadnej liczby obrazków i zdjęć, które w założeniu powinny stanowić ciekawe urozmaicenie portalu nie zaś go zdominować. Tutaj należy również skoncentrować się na odpowiednim dopasowaniu tła i koloru czcionki. Warto zastosować kolory, które ze sobą kontrastują. W ten sposób użytkownik szybko i wygonie odnajdzie interesujące go zagadnienia.

Poprawna pisownia

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja firma była postrzegana jako porządne, prężnie się rozwijające przedsiębiorstwo musisz zwrócić szczególną uwagę na poprawną pisownię. Nic tak nie podważa autorytetu jak błędy ortograficzne czy stylistyczne w udostępnionych na portalu artykułach. Dlatego jeżeli sam opracowujesz treści udostępniane na stronie internetowej warto przekazać je do weryfikacji drugiej osobie. Osoba taka z pewnością wyłapie błędy, których Ty wcześniej nie zauważyłeś. Możesz również skorzystać z usług profesjonalnego copywritera, który doskonale zna zasady tworzenia treści udostępnianych w internecie.

Autorskie treści

Kolejnym czynnikiem, który może mieć negatywny wpływ na autorytet Twojej strony jest umieszczanie cudzych tekstów. Zabronione jest przede wszystkim kopiowanie całości tekstu bądź grafiki, zgodnie z zasadą, że co raz trafiło do internetu już na zawsze tam zostanie, użytkownicy doszukają się przypisania sobie cudzych treści. Gdy jednak musisz zamieścić fragment cudzego tekstu bądź grafikę znalezioną w sieci zawsze pamiętać o źródłach. W ten sposób unikniesz posądzenia o kradzież praw autorskich bądź plagiat.

Aby mieć gwarancję, że udostępnione na Twojej stronie internetowej treści będą w pełni unikatowe możesz również sięgnąć po pomoc copywritera. Zawarta umowa przekaże Ci pełnię praw autorskich do publikowanych treści, Ty zaś będziesz mógł się skupić na rzeczach, które są dla Ciebie ważniejsze.

Dlaczego my?

Jeśli jednak nie jesteś specjalistą w dziedzinie informatyki, a tworzenie stron internetowych to dla Ciebie istna magia możesz zdać się na pomoc profesjonalistów. Wykorzystują oni specjalne programy, które w prosty sposób pozwalają im zaprojektować witrynę, która spełni wszystkie powyższe kryteria. Ty zaś będziesz mógł w spokoju oddać się działaniom, które wpłyną na rozwój Twojej firmy.

Poszukując odpowiedniego specjalisty, który zadba o to, by Twoja strona przyciągała uwagę odbiorców, musisz zwrócić uwagę na szereg czynników. Warto abyś jeszcze przed podpisaniem kontraktu z daną firmą zapoznał się z jej referencjami. Profesjonalne przedsiębiorstwo, które opracowało strony internetowe dla znanych marek udostępnia swoje referencje dla przyszłych klientów. Wówczas będziesz również mógł się zapoznać z projektami i zweryfikować, czy rzeczywiście styl danej agencji Ci odpowiada.

Podczas poszukiwania odpowiedniej agencji marketingu internetowego należy również zwrócić uwagę, czy w ramach współpracy firma oferuje prowadzenie strony internetowej. Wybierając firmę, która pomoże Ci również w późniejszym prowadzeniu strony będziesz miał zagwarantowaną profesjonalną obsługę oraz wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Prowadzisz firmę, nie musisz być specjalistą w każdej dziedzinie, zatem zamiast tracić kolejne godziny na zastanawianiu się w jaki sposób zatrzymać użytkowników na swojej stronie internetowej skorzystaj z usług profesjonalisty, dla którego jest to codzienność.

Powrót