Pozycjonowanie stron internetowych

SEO / SEM W NASZYM WYDANIU

Każdego dnia w sieci pojawiają się nowe strony internetowe zawierające treści bardziej lub mniej wartościowe. Dla jednej prostej frazy użytkownik może wyszukać tysiące stron, które różnić się będą zarówno pod kątem wizualnym jak i merytorycznym. Przeszukanie wszystkich stron, w których odszukać możemy interesujące nas zagadnienie graniczyłoby z cudem i nawet najwięksi miłośnicy surfowania po internecie rezygnują przy kolejnej stronie wyszukiwarki. Jednak powszechnie zauważa się, że użytkownik poszukujący informacji w sieci przegląda tylko kilka pierwszych pozycji na szczycie listy wyszukiwarki. Stąd rosnąca popularność firm działających na płaszczyźnie IT, które specjalizują się w skutecznym pozycjonowaniu stron internetowych.

Nie da się ukryć, że wszystkie dziedziny życia codziennego przechodzą do sieci. Pierwszym krokiem klientów pragnących dokonać zakupu jest wyszukanie interesującego produktu w sieci. Szukając odpowiedniego lekarza również w pierwszej kolejności wyszukujemy opinii na jego temat w internecie W tym celu użytkownicy korzystają z pomocy różnego rodzaju wyszukiwarek internetowych, takich jak najpopularniejsza Google, Yahoo czy Ask. Jeśli nasza strona znajdzie się na szczycie listy danej wyszukiwarki, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie nasz produkt zostanie wybrany.

Jednak pozycjonowanie stron nie jest prostym zadaniem. Aby było skuteczne musi łączyć szereg działań, które dopiero po dłuższym czasie przyniosą oczekiwane rezultaty. W klasycznym pozycjonowaniu duże znaczenie ma wybór odpowiednich fraz kluczowych, które będą często wyszukiwane przez użytkowników sieci, jednak wykażą się również odpowiednio wysokim współczynnikiem konkurencyjności. Jest to niezwykle istotne, ponieważ im ten współczynnik będzie wyższy, tym większy ruch pojawi się na Twojej stronie internetowej, to zaś przełoży się na Twoją pozycję w TOP10. Jednak wybierając słowa kluczowe musisz pamiętać o tym, aby nie wybierać nazbyt ogólnych fraz. Nie od dziś wiadomo, że im bardziej dana fraza jest konkurencyjna, tym większe pojawiają się trudności z jej wypozycjonowaniem w wyszukiwarce. Korzystając z odpowiednich narzędzi będziesz mógł przeanalizować potencjał wybranych przez siebie słów kluczowych tak, aby wpłynęły one nie tylko na wzmożony ruch, ale przede wszystkim na konwersję.

Na skuteczną optymalizację składa się wiele czynników. Przede wszystkim musisz dokonać dogłębnej analizy konkurencji pod kątem widoczności ich wyszukiwania oraz opracować wstępną strategię słów kluczowych, na które się zdecydujesz. Z pewnością w dokonaniu odpowiedniej optymalizacji pomogą Ci wykwalifikowani specjaliści SEO. Przeprowadzony audyt pozwoli im określić, co i gdzie należy poprawić, aby jak najszybciej osiągnąć zamierzone rezultaty. Aby usunąć szkody, które pojawiły się w skutek błędnej optymalizacji strony internetowej będziesz musiał się skupić na tym, że treści, które pojawiają się na Twojej stronie internetowej powinny przede wszystkim być kierowane do użytkowników, nie tylko do botów, które będą generować ruch na stronie.

Aby wpłynąć na możliwie najwyższą pozycję w wyszukiwarce warto zdecydować się na utworzenie mobilnej wersji strony. Z każdym dniem przybywa coraz więcej użytkowników, którzy korzystają z wyszukiwarek w telefonach bądź tabletach. Dostosowanie strony do tego typu urządzeń sprawi, że użytkownicy chętniej będą odwiedzać daną witrynę wiedząc, że jest ona dla nich w pełni dostępna i czytelna.

Możesz również wykupić reklamę w Google, w ten sposób z pewnością osiągniesz najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Jednak zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji pozycja ta będzie oznaczona jako sponsorowana. Istnieje spora część użytkowników, którzy wolą unikać opłacanych linków, obawiając się, że to co znajduje się na portalu może nie mieć zastosowania w jego przypadku. Użytkownicy tacy automatycznie pomijają kilka pierwszych pozycji, szukając dopiero niżej tego, co faktycznie ich interesuje.

Zamiast więc samodzielnie promować swoją stronę internetową warto się zgłosić do specjalisty SEO, który ma doświadczenie w skutecznym pozycjonowaniu stron. W ten sposób unikniesz nerwów związanych z brakiem efektów, a przede wszystkim skomplikowanej, czasochłonnej pracy.

Jednak wydając setki złotych miesięcznie na skuteczne pozycjonowanie strony musisz pamiętać o tym, że odpowiednie miejsce na listach najpopularniejszych wyszukiwarek to nie wszystko. Równie ważnym czynnikiem wpływającym na zainteresowanie użytkownika właśnie Twoim produktem ma sama strona internetowa. Jeżeli będzie ona nieczytelna, nie spójna bądź po prostu nudna użytkownik wróci do dalszych poszukiwań. Zatem zamiast spoczywać na laurach musisz cały czas ciężko pracować, aby w dobie internetu z każdym dniem osiągać nowe sukcesy.

Powrót