Sklepy internetowe Woocommerce

PROFESJONALNE SKLEPY WOOCOMMERCE

Własny sklep internetowy to szansa dla wielu osób, które chciałyby rozwinąć swój biznes od podstaw. W porównaniu z prowadzeniem tradycyjnego sklepu, koszty prowadzenia działalności w internecie są niewielkie. Wystarczy własna domena, odpowiednie oprogramowanie, załatwienie wszystkich formalności i już możemy startować ze sprzedażą. Odpadają koszty związane z wynajęciem lokalu i magazynowaniem, dlatego też jest to fantastyczna opcja dla początkujących sprzedawców. Podpowiadamy, jak krok po kroku zabrać się na stworzenie własnego sklepu internetowego od podstaw. Jeżeli nigdy nie miałeś własnego sklepu internetowego, może się to wydawać nieco skomplikowane, ale niektóre te czynności możesz zlecić profesjonalistom.

Dobrze przeanalizuj rynek i opracuj strategię działania

Zanim zabierzesz się za tworzenie sklepu internetowego od strony informatycznej, dobrze przeanalizuj rynek i opracuj swoją strategię działania. Kluczem do sukcesu będzie znalezienie odpowiedniej niszy i wyróżnienie się tym na rynku. Warto przeanalizować ofertę konkurencyjnych firm.To pozwoli nam przemyśleć swój plan biznesowy. Zastanówmy się dobrze, co będziemy sprzedawać i kto będzie głównym odbiorcą naszych produktów. Jeżeli chcesz uzyskać profesjonalną pomoc, skontaktuj się z naszymi ekspertami i wspólnymi siłami opracujemy plan działania.

Nazwa i domena

Zastanów się dobrze, jaka powinna być nazwa Twojej firmy, sklepu internetowego i domeny. Pamiętaj, że to wybór na lata. Jeśli raz zdecydujesz się na konkretną nazwę, później trudno będzie Ci ją zmienić. Warto dobrze przeanalizować, jaki jest odbiór Twojej nazwy wśród klientów, jakie skojarzenia wywołuje, jak będzie pasować do prowadzonych przez nas działań marketingowych. Upewnij się, że Twoja nazwa nie brzmi głupio i nie wywołuje żadnych dwuznaczności.

Kwestie informatyczne

Aby nasz sklep internetowy mógł działać, będziemy potrzebowali miejsca na serwerze (hosting), domeny, oraz odpowiedniego oprogramowania. Jeśli chodzi o hosting, nie musimy kupować bardzo drogiego. Na potrzeby sklepu internetowego zwykle wystarczy hosting, jaki możemy kupić za około 100-300 złotych rocznie. Ważną kwestią, o której niestety często zapominają osoby prowadzące sklepy internetowe, jest certyfikat SSL. Dzięki niemu klient może mieć pewność, że dokonuje zakupów w sklepie internetowym w sposób bezpieczny. To wydatek około 100 zł rocznie.

Kiedy już mamy domenę i hosting, należy wybrać odpowiednie oprogramowanie, na którym będzie działał nasz sklep. Tu możemy przeanalizować różne opcje: możemy korzystać z rozwiązań typu open source, albo zainwestować w droższe oprogramowanie, opłacane np. za pomocą abonamentu.

Woocommerce – Twoja szansa na własny sklep internetowy

Jednym z najprostszych i najwygodniejszych dla sprzedawcy rozwiązań jest skorzystanie z profesjonalnej wtyczki e-commerce o nazwie Woocommerce. Zapewnia ona sprawną integrację z WordPress. Jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie typu e-commerce na świecie, ponad 30% sklepów internetowych działa właśnie w ten sposób. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie stworzyć oryginalny i w pełni funkcjonalny sklep www spełniający oczekiwania każdego klienta.

Pamiętaj o spełnieniu niezbędnych formalności, by Twoja firma działała legalnie

Oczywiście, stworzenie systemu informatycznego obsługującego sklep to tylko jeden aspekt. Musimy również zadbać o to, by działać w pełni legalnie. Konieczne będzie zarejestrowanie działalności gospodarczej – niezbędnych formalności możemy dokonać przez internet za pośrednictwem strony firma.gov.pl. Konieczne będzie również zgłoszenie bazy danych sklepu do GIODO – wiąże się to z faktem, że sklep gromadzi dane osobowe.

Dodaj system do statystyk

Aby analizować ruch na stronie swojego sklepu, nie zapomnij powiązać strony sklepu z jednym z narzędzi, które będą dostarczać informacji na temat statystyk. Wystarczy darmowe, ale bardzo zaawansowane narzędzie Google Analitics. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy najwięcej osób odwiedza Twój sklep internetowy, jakie produkty przeglądają i jakie są źródła wizyt.

Przygotuj strony informacyjne i wprowadź produkty

Po przygotowaniu systemu, zajmij się uzupełnianiem informacji na stronie. Opisz swoją firmę i oferowane produkty w sposób, który zachęci potencjalnych klientów do zakupów. Poinformuj klientów o opcjach dostawy i płatności, sposobie reklamacji. Nie zapomnij przygotować regulaminu sklepu internetowego. Pamiętaj, że musi być on wypełniony zgodnie z polskim prawem. Oczywiście, wszystkie treści zamieszczane na stronie możesz zlecić naszej firmie. Korzystne będzie zawarcie umowy, w ramach której powierzysz profesjonalną obsługę Twojego sklepu internetowego naszym ekspertom. Będzie w to wchodzić między innymi regularne dodawanie produktów do bazy. Warto również zadbać o dobrej jakości zdjęcia sprzedawanych produktów.

Powrót