E-marketing

PSZCZÓŁKOWY SPOSÓB NA MARKETING

Marketing internetowy to odłamu marketing, który rozwinął się najbardziej w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Nośnikiem reklamy i treści marketingowych jest oczywiście internet. Możemy w nim spotkać różne formy e-marketingu: e-maile (tak zwany SPAM), reklamy na stronach internetowych, reklamy banerowe np. pop-up ads, wizytówki czyli miniwitryny itd. Strona internetowa samego produktu czy usługi także jest informacją marketingową dla odbiorcy. E-marketing to w tym momencie najmocniejsza siła reklamowa. W wielu krajach, między innymi w Polsce, odgrywa znaczącą rolę w stymulowaniu zachowań konsumenckich.

E-marketing w Polsce

Głównymi miejscami rozwoju będą największe polskie ośrodki. E-marketing w Warszawie jest zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony. Tutaj znajdziemy siedziby firm oferujących najrozmaitsze rozwiązania umiejscowienia reklamy w internecie. To tutaj powstały pierwsze firmy, które zaczęły specjalizować się w marketingu, który trafia tylko do internetu. Dzisiaj jest to bardzo szeroka rozwinięta gałąź zatrudniająca specjalistów od public relations, grafiki komputerowej, psychologii i marketingu. Co więcej, e-marketing Warszawa to zjawisko, które wpłynęło na szkolnictwo wyższe w stolicy. W Warszawie znajdziemy najwięcej szkół wyższych oferujących wykształcenie w tej wąskiej specjalizacji e-marketingu. Zarówno uczelnie publiczne jak i prywatne dają możliwość kształcenia podyplomowego z wiedzy na temat marketingu internetowego.

E-marketing w Poznaniu

Poznań- stolica Wielkopolski to miejsce, gdzie e-marketing rozwija się bardzo szybko. Znajdziemy tutaj wiele agencji (nawet tych interaktywnych), których projekty reklamowe są coraz bardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie. E-marketing w Poznaniu jest na wysokim, europejskim poziomie za sprawą rozwiniętego regionu i dostępu do wykwalifikowanych, młodych pracowników. Wszelkie techniki marketingowe są wcielane w życie już na poziomie akademickim. Dzięki wykształceniu jakie oferują poznańskie uczelnie e-marketing może się tutaj ulepszać. Ponadto niskie bezrobocie sprzyja napędzaniu koniunktury i rozwojowi różnych gałęzi handlu, między innymi reklamy. E-marketing Poznań to wspaniała alternatywa dla firm z regionu zachodniej Polski. Niczym nie odstaje od europejskich standardów.

E-marketing a SEO

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na efektywną reklamę w internecie jest pozycja strony. Jest to kluczowe podczas wyszukiwania za pomocą wyszukiwarki w internecie. Duża część stron zawdzięcza swoją oglądalność właśnie wyszukiwarkom. Dlatego warto postarać się, by strona była wysoko pozycjonowana. Agencje reklamowe zajmują się takimi zleceniami przekształcając treść stron internetowych w taki sposób, by łatwo było je wyszukać za pomocą np. Google. Znajomość wpisywania konkretnych fraz wymaga dużej wiedzy z zakresu e-marketingu, tak więc najlepiej zlecić to ekspertom.

Personalizacja reklamy

Reklama powinna być także spersonalizowana. To daje ogromną przewagę nad innymi reklamami, które nie wykorzystują tej techniki. Warto postarać się, by informacja marketingowa wyświetliła się użytkownikom, którzy tworzą target. Zapewnia to lepszą skuteczność i efektywność działań. Przykładowo, jeśli strony o podobnej tematyce odwiedzane są przez jednego użytkownika, to możemy zlecić, by to właśnie jemu pokazywały się nasze reklamy. Daje nam to pewność, że dani użytkownicy nie przejdą obok reklamy obojętnie. Ponadto, działania te dają większą szansę sukcesu, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu pieniędzy wydanych na reklamę. Takie usługi świadczy nasza agencja Bee Creative Studio w Poznaniu.

Inne metody skutecznej reklamy

Nie należy zapominać o stronach aukcyjnych. Są one chętnie odwiedzane przez użytkowników. Dają także możliwość reklamowania swojego sklepu, tak więc nie należy zaniedbywać tej części e-marketingu.

Warto rozważyć kwestię użycia interstitials to znaczy, przerywników reklamowych. Pojawiają się najczęściej podczas odtwarzania filmów video w internecie. Użytkownik bardzo często nie może jej pominąć i reklama musi zostać wyświetlona do końca jak warunek dalszego oglądania. To od reklamodawcy zależy, czy chce zdecydować się na taki typ marketingu reklamowego.

Ciekawym rozwiązaniem jest linkowanie danych słów w tekście z odsyłaczami do reklamowanych witryn internetowych. Ten sposób, podobnie jak reklama spersonalizowana ogranicza się do grona odbiorców zainteresowanych daną tematyką.

Dlaczego reklama z Bee Creative Studio jest najlepsza?

Nasza agencja reklam internetowych oferuje wszystkie powyższe usługi i wiele innych. Jesteśmy w stanie doradzić na które typy informacji marketingowej się zdecydować. Należy pamiętać jednak o bardzo ważnej zasadzie- reklama w internecie nie może być nachalna. Użytkownicy zmęczeni nadmierną ilością reklam internetowych najrzadziej oglądają reklamy, które ich irytują. Rozwiązania takie jak na przykład: pop-up ads czy przerywniki reklamowe są dość brutalne i wiele firm odchodzi od stosowania ich. Ważniejszym wydaje się wciąż pomysł i kreatywność marketingowców. Choć rynek reklamy jest bardzo konkurencyjny, nadal jesteśmy w czołówce agencji reklamowych w Poznaniu dzięki naszym innowacyjnym i skutecznym metodą.

Powrót