Agencja reklamowa

DLACZEGO REKLAMA JEST ISTOTNA?

Jak ważnym czynnikiem jeśli chodzi o sukces finansowy firmy jest reklama i promocja? Wielu ludzi biznesu, czy to prowadzących interesy w formie stacjonarnej, czy też działających w sektorze e-biznesu, bardzo często lekceważy znaczenie reklamy. Często wychodzi się z założenia, że "dobry pomysł obroni się sam" i że sukces jest nieuchronnym następstwem wysokiego standardu świadczonych usług. Niestety, rzeczywistość wygląda całkowicie inaczej. Powstaje wiele firm świadczących usługi cechujące się naprawdę wysoką jakością i spora część spośród nich szybko upada. Trzeba sobie uświadomić, że obojętnie jakim sektorem jesteśmy zainteresowani, wejście na rynek z całą pewnością będzie równoznaczne z przystąpieniem do zażartej konkurencji z wieloma innymi firmami. Tyle że te firmy bardzo często mają już stabilną pozycję na rynku, są rozpoznawalne i mogą pochwalić się sporą liczbą klientów. Co z tego, że stworzymy świetny biznes, jeśli nikt się nie dowie o jego istnieniu?

Co może skuteczna reklama?

Oczywiście, samo poinformowanie klientów o istnieniu naszej firmy nie wystarczy. Klienci codzienne stykają się z setkami, jeśli nie tysiącami wszelakiego rodzaju reklam i ogłoszeń, dlatego niezwykle trudno jest zwrócić ich uwagę. Wynika z tego wniosek, że czy chcemy tego czy nie, forma ma tak samo duże znaczenie, jak treść. Nie wystarczy, że prowadzimy naprawdę profesjonalną firmę, musimy również skutecznie zainteresować nią naszych potencjalnych klientów. To właśnie forma, czyli reklama, rozbudza zainteresowanie klienta, porusza jego emocje i przemawia do jego wyobraźni. Bez tych trzech czynników, które może zapewnić nam jedynie dobra agencja reklamowa w Warszawie, prawdopodobieństwo że potencjalny konsument zainteresuje się naszą ofertą jest naprawdę nikłe. Nie jest to zresztą żadna tajemnica, tylko żelazne prawo psychologii: np. niezależnie od naszej woli oceniamy ludzi o wyglądzie. Osoby atrakcyjne są z miejsca uznawane przez nasz mózg za bardziej sympatyczne, ciekawsze czy bardziej dowcipne. Podobnie wygląda to w dziedzinie biznesu, tyle że mamy tutaj do czynienia z jedną niezwykle istotną różnicą. A mianowicie: w codziennych kontaktach międzyludzkich nasze pierwsze wrażenie na temat pierwszej osoby bardzo często jest później korygowane. Osoba niezbyt atrakcyjna może stopniowo zyskiwać w naszych oczach, aż wreszcie jej wygląd przestanie mieć jakikolwiek udział w naszym postrzeganiu danej osoby. W przypadku biznesu przeważnie nie ma żadnej „drugiej szansy”: jeśli potencjalnego klienta nie zainteresuje forma, jeśli coś nie poruszy jego emocji i nie wpłynie na jego wyobraźnię, z całą pewnością nie skorzysta z usług danej firmy, a w konsekwencji po prostu nie będzie miał okazji zapoznać się z takimi zaletami, jak wysoki standard usług, innowacyjność, profesjonalne podejście do klienta itp. Dlatego, w skrócie, tak ważne jest, aby za promocję i reklamę firmy odpowiadała dobra, renomowana agencja reklamowa.

Po czym poznać dobrą agencję reklamową?

Oczywiście, znalezienie dobrej agencji reklamowej w Poznaniu nie jest zadaniem łatwym. Na rynku pojawia się coraz większa liczba firm, które świadczą usługi w zakresie reklamy (zarówno tradycyjnej, jak i internetowej), przez co w gąszczu dostępnych rozwiązań trudno jest odnaleźć to, czego naprawdę nam potrzeba. Na co więc należy przede wszystkim zwracać uwagę, kiedy szukamy takich rozwiązań, jak agencja reklamowa w Poznaniu? Pierwszym czynnikiem, jaki należy tutaj wymienić, jest doświadczenie. Dobre agencje działające w sektorze marketingu udostępniają potencjalnym klientom jak najwięcej ze swojej historii: mamy wgląd zarówno w etapy rozwoju danej firmy, jak i w projekty, które zostały przez nią zrealizowane. Naturalnie, w tym punkcie tkwi pewien „haczyk”. Dość często zdarza się bowiem, że niedawno powstałe agencje marketingowe składają się niemal wyłącznie z doświadczonych i świetnie wykształconych specjalistów, którzy mają za sobą wieloletnią pracę w sektorze marketingu. Rzecz jasna, w takim przypadku doświadczenie samej firmy jest niewielkie, ponieważ istnieje ona od niedawna, jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że mamy do czynienia z nowicjuszami. Kolejną rzeczą, która powinna zwrócić naszą uwagę jeśli chodzi o takie usługi, jak agencja reklamowa Warszawa, jest szeroko rozumiana renoma, czyli mówiąc inaczej opinia jaką dana firma cieszy się wśród klientów, którzy mieli okazję z nią współpracować. Jeśli ta opinia jest pozytywna, to możemy z dużą dozą pewności założyć, że mamy do czynienia z firmą rzetelną i profesjonalną(renoma zawsze stanowi następstwo wysokiego standardu usług, jest to reguła od której praktycznie nie ma wyjątków).  Następnym niezwykle istotnym czynnikiem, który powinien stanowić dla nas ważne kryterium wyboru agencji marketingowej jest innowacyjność. Czy firma, z którą mamy zamiar podjąć współpracę sama szuka nowych, nieznanych wcześniej rozwiązań, czy jedynie podąża za trendami? Czy dana agencja reklamy korzysta z najnowocześniejszych technologii? Odpowiedzi na te pytania mają niezwykle duże znaczenie i stanowią jeden z ważniejszych wykładników jeśli chodzi o jakość i profesjonalizm danej firmy.

Dlaczego warto postawić na Bee Creative Studio?

Nasza agencja charakteryzuje się wysokim standardem usług oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta z osobna. Dzięki naszym ekspertom posiadającym wieloletnie doświadczenie na rynku jesteśmy w stanie zaproponować innowacyjne a zarazem skuteczne metody promowania marki. W naszych usługach znajdują się branding, komunikacja wizualna, strategie, BTL oraz print, czyli wszystko czego potrzebuje profesjonalna firma. Działamy głównie na terenie Poznania, jednak posiadamy klientów z całej Polski, zwłaszcza z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

E-marketing

Marketing internetowy to odłamu marketing, który rozwinął się najbardziej w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Nośnikiem reklamy i treści marketingowych jest oczywiście internet. Możemy w nim spotkać różne formy e-marketingu: e-maile (tak zwany SPAM), reklamy na stronach internetowych, reklamy banerowe np. pop-up ads, wizytówki czyli miniwitryny itd.
więcej

Powrót